İzmit Firma Tanıtımları 2020

izmit firma tanıtım
  • 29/12/2019

Bugün ki yazımız da izmit firma tanıtımları konusunu ele alarak firmaların kendini ne şekilde tanıtacağı veya dışarıdan ne gibi profesyonel destek alabileceği konusunda bir kaç madde inceleyeceğiz.

Genel olarak izmit firma tanıtımı konusu geniş çaplı değerlendirilmesi gereken bir konu olsa da bu firmadan firmaya değişkenlikte göstermektedir. Şöyle ki, az sonra belirteceğimiz maddelerin en az birine sahip firma bu konuda ki çalışmalarını es geçebilir, eksik yönlerini tamamlayabilir, diğer bir firma ise tamamen sıfırdan bu adımları uygulayabilir gibi. Yani uzun lafın kısası burada yazacak olan bilgiler ve başlıklar firmadan firmaya değişkenlik göstermektedir.

Firma Tanıtımı Nedir? İzmit Firma Tanıtımları

Genel de pek çok yerde görmüş veya duymuş olmanız muhtemel. Firma tanıtımı genel olarak organizasyon şirketleri tarafından çok kez telaffuz edilse de tanıtımın sadece organizasyon boyutunda olmamaktadır. Günümüzde dijital dünyanın büyüdüğü ve her dakika büyümeye devam ettiği bu zaman da sadece resmi organizasyonlar, açılışlar veya balonlarla kutlama ortamlarına gerek yoktur. Öyle ki, elimizdeki nimetleri iyi kullanmalı ve kendimiz için en doğru şekilde adım atmalıyız.

Eğer bu şekilde bir yol haritası oluşturabilir ve bu şekilde devam edilirse firmamız için en verimli tanıtımı uygulamış olabiliriz. Peki ama nedir bu firma tanıtımı için gerekli materyaller nasıl yapılır, hangi yol izlenmelidir dilerseniz makalemizin bu kısmından sonrasında biraz daha detaylara inelim.

Firma Tanıtımı Nasıl Yapılır? İzmit Firma Tanıtımları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, firma tanıtımları şekilden şekile bürünebilir. Bu tamamen sizin kendinizi, ürününüzü ne şekilde ön plana çıkartmak istediğinize bağlı olarak değişir. Genel de yerel firmalar el tipi ilan broşürleri veya yerel radyoları kullanarak kitlelerine ulaşmayı hedeflemektedir. Bu etkisiz veya klişe demek yanlış olur fakat elde bu kadar imkan varken bunlara tıkılıp kalmakta pek akıl kârı değil.

Ondan dolayı elimizdekileri net bir şekilde kullanabilmeli, eğer bu konuda problem yaşıyor veya doğru adım atmayı bilmiyorsak muhakkak bir profesyonel desteğe başvurmalısınız.

kocaeli firma tanıtımları
kocaeli firma tanıtımları

Firma Tanıtım Araçları Nelerdir? İzmit Firma Tanıtımları

Firma tanıtım araçlarını tam olarak anlayabilmeniz için öncelikli olarak nasıl birşey yapacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Günümüzde attığımız her adım dijital platform olmuşken yerelde olsa fiziki reklamcılıktan öte dijital reklamcılığa giriş yapmak her zaman daha avantajlı olacaktır. Olası reklam türlerine değinecek olursak;

Tasarım: Firmaların genel olarak kendilerini sundukları alanları web siteleridir. Web sitesi bir firmanın kurumsal kimliğidir ve oldukça önemlidir. Bu noktada firmalar her ne kadar umursamaz davranıyor olursa olsun, bir kadının makyajı veya bir erkeğin saç sakal traşı neyse firmanın da web sitesi de aynısıdır. Önemlidir ve dikkat edilmelidir. Genel olarak Türkiyede bu konuda dikkat edilmediği gibi yıllar öncesinde oluşturulan hiçbir güncellik barındırmayan siteler ile yayın hayatı sürdürülmeye çalışmaktadır. Bu oldukça yanlıştır. Yenilikçi ve çağdaş olmak için oldukça önemli bir kuraldır.

Sosyal Medya Hesapları: Sosyal medya hesapları ile bizlerin eli ayağıdır. Bir web sitesini en iyi besleyebileceğiniz ve reklamını yapabileceğiniz alan sosyal medya hesaplarınız ve bu hesaplarınızdaki kullanıcılardır. Çünkü sizleri bilir, bildikleri için takip ederler. Güncel olarak takipçilerinize her adımınızı belirtmeniz ve bildirmeniz onlar ile aranızdaki ikili ilişkiyi sıkılaştırmakta ve güven ortamı oluşturmaktadır. Bundan dolayı genel olarak firmaların sosyal medya hesapları önemlidir. Ama ne yazık ki yine yukarıda bahsettiğimiz gibi bu konularda pek önemsenmemektedir.

Google Reklamcılığı: Google reklamcılığı sizlerin hedeflerinize en kısa ve net bir şekilde ulaşmanıza olanak sağlayan avantajların başında yer almaktadır. Genel olarak firmalar anahtar kelimeler üzerinden kullanıcılarına ulaşmaya çalışmaktadır. Bizler de kelimesinde izmiti temsil etmekte ve bu kelimeye karşılık aramalarda sıralama da zirve de çıkmaktayız. Bu ve bunun gibi durumları daha kolay ve etkili şekilde kullanmak için google reklamcılığı oldukça önemlidir. Google reklamcılığı nasıl yapılır, nelere dikkat edilir gibi sorulara başka makalemizde detaylıca değineceğiz.

Mail Marketing: Mail marketin de yine aynı şekilde firmaların pek çok kez kullandığı türdür. Özellikle dikkat ettiyseniz alışveriş sitelerinin çok sık uyguladığı reklam kampanyası modelinde yer almaktadır. Firmalar ürünlerini, hizmetlerini veya sesini duyurmak istedikleri konuları en hızlı ve etkili şekilde mail marketing sayesinde yapmaktadırlar. Bu yüzden mail marketin firmaların tanıtımları açısından olmazsa olmaz reklam türlerinin başında yer almaktadır.

kocaeli firma tanıtım
kocaeli firma tanıtım

Youtube Reklamcılığı: Eğer bir tanıtım filminiz varsa veya firmanızı tanıtan kısa bir video içeriği mevcutsa bunu youtube’da aynı google reklamcılığı gibi istediğiniz hedef kitlenize rahat bir şekilde ulaştırabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki Youtube şuan Türkiye’de en çok kullanılan video izleme platformudur. Bu yüzden videonuzu ve firma tanıtım videonuzu net bir şekilde kullanıcıya sunmanıza olanak sağlayan en garanti servislerden birisidir.

Sosyal Medya Reklamcılığı: Sosyal medya reklamcılığı da yine youtube ve google reklamcılığı kadar önemli bir reklam türüdür. Dikkat edilmeli ve bu aşamaları profesyonel şekilde halledilmelidir. Aksi takdir de problemler yaşanabilir, maddi kayıpların yanı sıra marka itibarı da zedelenebilir. Fakat yine de marka bilinirliği oluşturmanız açısından oldukça etkili bir yoldur.

Fiziki Materyaller: Fizki materyaller de yine yukarıda saydıklarımız kadar olmasa da hatırı sayılır bir kitle oluşturmanıza imkan sağlayan bir tanıtım türüdür. Bu alan da fiziki materyalleri tamamen sizlerin kendisi belirlemesi en sağlıklı olanıdır. Zira materyallerin cinsi, türü ve adeti sizin maddi gücünüze bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Bizlerin önerisi her zaman herkes tarafından kabul edilebilir olan plastik anahtarlıklar oluşturmanız olacaktır. Plastik anahtarlıklar hem herkes tarafından kullanılabilir, hemde markanızı daha fazla kişinin görmesini sağlayabilir. Bundan dolayı fiziki materyallerde bu tür küçük ama akılda kalıcı şeyler seçmeniz sizlerin yararına olacaktır.

Marka Bilinirliği: Marka bilinirliği aslında yukarıda saydığımız tüm başlıkları kapsamaktadır. Her ne satıyor olursanız olun, her kim olursanız olun. Piyasada yer almak ve pastada pay sahibi olmak istiyorsanız öncelikli olarak marka bilinirliğinizi arttırmanız gerekmektedir. Bizler genelde marka bilinirliği açısından firmalara minimum 6 ay süre tanımaktayız. Çünkü bu süreçte birbirinden farklı zorluklar ve olası hatalar karşı profesyonel destek sağlamak gereklidir. Bu konuda anlaşmalarımız en az 6 ay üzerinden yapılmaktadır. Sizler de profesyonel destek alırken bu süreyi göz önünde bulundurmanız da fayda var.

Network Oluşturma: Kendi networkünüzü oluşturmak yukarıda ki saydıklarımızın aksine dilden dile dolaşan ve herkesin bir şekilde sizleri sunmasına karşılık gelen konudur. Eğer hizmetiniz ve ürünleriniz tercih ediliyor ve memnun bırakıyorsa bu konuda merak etmenize hiç gerek yok günden güne dillerden dile dolaşarak markanız herkes tarafından bilinir bir hal alacaktır. Böylelikle rahat bir şekilde hizmet ağınızı ve müşteri portföyünüzü genişletebilirsiniz.

Sosyal Medya ve Web Sitesi Neden Gereklidir? İzmit Firma Tanıtımları

Asıl önemli konulardan birisi de web sitesi ve sosyal medya neden önemlidir. Firmalara ne gibi değerler katar dilerseniz kısa bir şekilde bunu da açıklayarak makalemizi sonlandıralım.

Bizler izmit web tasarım firması olarak başta İzmit/KOCAELİ olmak üzere Türkiyenin her noktasına aktif şekilde hizmet sağlamaktayız. Bu hizmetlerimizin başında da sosyal medya ve web siteleri gelmektedir.

Bildiğiniz üzere diğer makalelerimizde de belirttiğimiz gibi web sitesi ticaret yapan firmalar için zorunlu bir kuraldır. Bu kurallar gereğince hizmet sunan her firmanın web sitesi olması gereklidir. Genel olarak firmaların bu konuyu görmezden gelmesi ileride oluşacak problemleri göz ardı etmeleri anlamına gelmektedir. Bu konuda onlar için diyebilecek veya yapabilecek pek birşey yoktur.

izmit web tasarım
izmit web tasarım

Fakat bir web sitesi ve sosyal medya düzgün ve profesyonel yönetildiği sürece firmaların her zaman ihtiyacı olan kitleleri hızlı bir şekilde ellerine almalarına imkan sağlamaktadır. Öyle ki oturduğunuz yerden bile binlerce TL’lik satışları rahatlıkla yapabilecek noktaya gelmeniz de muhtemel. Fakat bunu iyi analiz etmek ve iyi değerlendirmek gereklidir. Yine altını çizerek söylüyoruz ki web sitesi ve sosyal medya profesyonel bir şekilde kurulmalı ve yönetilmeldir.

Aksi takdir de firmaya yarardan çok zarar sağlayacaktır.

Bugün ki yazımız da sizlere firma tanıtımları hakkında bilgi sunarak kafanızdaki olası soru işaretlerini gidermeye çalıştık. Başka bir yazımız da görüşmek üzere.

Profesyonel desteğe ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.
Ali TAŞCI
0542 771 16 33
info@alitasci.com.tr
alitasci8@gmail.com

About Ali TAŞCI

Merhaba Ben Ali TAŞCI 27.05.1993 Kocaeli/İzmit doğumluyum. Üniversiteyi Burdur Mehmet Akif Ersoy Ünviersitesi Gölhisar Meslek YÜksekokulun da Bilgisayarlı Vergi ve Muhasebe Uygulamaları bölümünde tamamladım. Uzun yıllardır WordPress altyapısını kullanarak web site tasarımı ve Photoshop ve Adobe İllustrator ile de grafik tasarım hizmetleri vermekteyim. Sosyal medya araçlarını aktif şekilde kullanarak kreatif tasarımlar ve müşteri gözünden bakma yeteneğimi geliştirdim. Kurumsal kimlik çalışmaları, site tasarımları, seo ve smm alanların da kurum ve kuruluşlara freelance olarak hizmet sağlamaktayım.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Please mark all required fields.

× Whatsapp üzerinden iletişime geçebiliriz!