E-Ticaret Paketleri Kocaeli Hazır E-Ticaret Paketleri 2020

e-ticaret paketleri
  • 29/02/2020
  • 1 Comment

Günümüzün en önemli konularından birisi de hiç şüphesiz ki eticaret paketlerinin yer aldığı dijital pazarlama alanlarıdır. Artık firmalar ve şahıslar işlerini dijital dünyaya taşıyor ve daha fazla müşteriye ulaşabilmek için dijital bir mücadele veriyor.

Son yıllarda oldukça popülerleşen bu alan da günden güne daha fazla gelişme olmasının yanı sıra gün geçtikçe de pazar alanı daha fazla genişlemekte, insanların İnternet üzerinden alışveriş yapma alışkanlıkları daha fazla artmakta ve daha fazla harcama yapılmaktadır.

Bundan dolayı dijital dünyada bir pazar alanınızın olması her zaman için sizlere bir avantaj olarak fayda sağlayacak ayrıca ekstra olarak gelir kapısı oluşturabileceksiniz.

izmit e-ticaret paketleri
izmit e-ticaret paketleri

Tabi bu kadar güzel bir süreç ve pazar alanı varken nasıl olur da işin içine girilebilir, nasıl yapılabilir, nereden başlanır soruları genel olarak kullanıcıların kafalarını karıştırmaktadır. Bizde bugün bu konuya genel olarak el atmak ve bilgilendirmek istedik. 2020 yılı ile birlikte güncellenmiş ve fiyatlandırmalar da dahil olmak üzere pek çok farklı noktada revizeler sağlanmıştır.

Bu revizeler nelerdir, ortalama bir e-ticaret paketleri kapsamında bir site nasıl olmalı, nasıl bir paket alınmalı veya nasıl bir çalışma başlatılmalı sorularına dilerseniz sırası ile geçelim.

kocaeli e-ticaret paketleri

E Ticaret Paketleri Nedir? E Ticaret Paketleri Ne Anlama Gelir?

E-Ticaret Paketleri genel olarak belli başlıkların yer aldığı ve her başlık altında farklı özellik ve hizmetin sunulduğu paketlerin geneline verilen isimdir. Bu paketler değiştikçe aynı orantı da fiyatlandırmalar ve ekstra sunulan hizmetler de değişkenlik göstermektedir.

Peki ama neden farklı paketlere ihtiyaç duyuyoruz diye aklınızdan geçiriyor olabilirsiniz, hemen açıklayayım;

Genel olarak her paket her firmaya ve faaliyet alanına uygun değildir. Bazen binlerce kalem ürününüz olmasına karşın bazen 5 veya 10 kalem ürününüz ile satış yapmak isteyebilirsiniz. İşte bu gibi durumlarda kendinize uygun paketleri seçmeniz hem maddi hemde ekstra iş yükünüzü hafifletecektir.

e-ticaret paketleri
e-ticaret paketleri

Ayrıca paket içerisinde sizlere sunulan modüller de ihtiyaçlarınıza uygun olması her zaman için avantajdır. Genel olarak stoksuz satış yapıyor veya fatura işlemlerine bakmıyorsanız web sitenizde veya yönetici panelinizde ekstra olarak bir fatura kesme modülüne ihtiyacınız olmayacaktır.

Bu gibi ince detayları ve ayarlamaları yapmanız yukarıda da söylediğim gibi hem maddi hemde iş yükünüzü hafifletmek adına sizlere fayda sağlayacaktır.

Bundan dolayı da farklılık göstermektedir. Bende bu yazımda sizlere ortalama e-ticaret sitesi ne kadardan başlar bu işe girmek için ortalama tasarım maliyetleri nedir, ne kadarlık bir bütçeye ihtiyaç duyarsınız bunlardan kısaca bahsedeceğim.

E-Ticaret Paketleri ve Fiyatları 2020

Her yılın gelmesi ile birlikte tüm sektörler de fiyatlar revize edilmektedir. Bu genel olarak yapılan bir çalışma olmasının yanı sıra dışa bağımlı durumlarda da aktif revizeler yapılmaktadır.

e-ticaret paket fiyatları
e-ticaret paket fiyatları

Şöyle ki: sunucularını yurt dışında barındıran bir firmanın web site sunucu masrafı dolar üzerinden hesaplanacağı için anlık dolar kuruna göre fiyatlarında değişkenlik olması muhtemel bir durumdur.

Bundan dolayı e-ticaret paketi satın alırken genelde TL ile çalışma yapan firmalar ile iletişim halinde olduğunuzdan veya sizlere TL olarak işlem yapıyor bile olsalar bu fiyatların değişken olmayacağından emin olmanızı sağlamalısınız.

Aksi takdir de genel olarak problem yaşar ve olası dolar değişimlerinde ekstra masraflar ile uğraşmak durumunda kalabilirsiniz.

2020 yılının başlaması ile birlikte dijital dünyanın genişlemesi ve Türkiye’nin de aktif olarak e-ticarete katılımı ile birlikte ortalama e-ticaret web sitelerinin kurulum maliyetleri 4500 TL’den başlayan fiyatları bulmuştur.

Burada kısaca bir açıklama yapmakta fayda görüyorum: Genel de Türkiye’de bu işleri merdiven altı yaparak insanların ufak umutlarını çalarak, veya iki klavye tuşuna basarak ben birşeyler yapıyorum diye insanların gözünü boyayarak ufak fiyatlara hizmet sunanlar var. Bu durumlar genelde her ne kadar ilk başta kabul görse de sonrasında birçok problemi de devamında getirmektedir.

e-ticaret fiyatları
e-ticaret fiyatları

Sevgili dostlar unutulmamalıdır ki her ticaretin bir karşılığı her emeğin bir bedeli vardır. Ve her işin de erbabı. Yani demem o ki merdiven altı veya falancanın oğulları ile yüksek kazançlı bir ticaret kapısı beklemeyiniz. İlk olarak kendiniz düşünün; 500 TL vererek oluşturduğunuz bir e-ticaret sitesi sizlere ne kadar para kazandırabilir ki?

İşte bu ayrımı kendiniz yaptığınız da 500 TL’ye karşılık kurduğunuz web sitenizde sizlere ne kadar fayda sağlayabilecek alan olabilir, bunları iyice bireysel olarak düşünmenizde fayda var.

Bu yukarıda ki açıklamayı kendime borç biliyorum çünkü, Türkiye’de bu işi gerçekten basit birşeymiş gibi insanlara sunan o kadar çok insan var ki, bu söylediklerim o tür insanlar için geçerli bir durumdur.

About Ali TAŞCI

Merhaba Ben Ali TAŞCI 27.05.1993 Kocaeli/İzmit doğumluyum. Üniversiteyi Burdur Mehmet Akif Ersoy Ünviersitesi Gölhisar Meslek YÜksekokulun da Bilgisayarlı Vergi ve Muhasebe Uygulamaları bölümünde tamamladım. Uzun yıllardır WordPress altyapısını kullanarak web site tasarımı ve Photoshop ve Adobe İllustrator ile de grafik tasarım hizmetleri vermekteyim. Sosyal medya araçlarını aktif şekilde kullanarak kreatif tasarımlar ve müşteri gözünden bakma yeteneğimi geliştirdim. Kurumsal kimlik çalışmaları, site tasarımları, seo ve smm alanların da kurum ve kuruluşlara freelance olarak hizmet sağlamaktayım.

1 Comment

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Please mark all required fields.

× Whatsapp üzerinden iletişime geçebiliriz!